Skip navigation

Informatii despre trenul IR 18852 de la Arad la Bucuresti Nord

Trenul numarul IR 18852, operat de catre Astra Trans Carpatic pleaca din Arad la ora 18:38 si ajunge la Bucuresti Nord la ora 05:28 (a doua zi). Distanta dintre Arad si Bucuresti Nord pe calea ferata este de 591 km. Durata calatoriei este de 10 ore si 50 minute. Viteza medie este de 55 km/h. Am gasit de asemenea si alte legaturi intre Arad si Bucuresti Nord.

Detaliile traseului

Acest tren se opreste de 16 ori inainte de a ajunge la destinatie: Bucuresti Nord. De asemenea, trece prin 75 de gari fara a se opri.

De la Plecare La Plecare Oprire
Arad 18:38 Ram. Glogovat 18:42
Ram. Glogovat 18:42 Aradu Nou 18:45 6 min.
Ronat Triaj Gr. D 19:26 Timisoara Nord 19:32 6 min.
Topolovat 20:16 Chizatau Hm. 20:24 7 min.
Jabar Hm. 20:42 Lugoj 20:49 2 min.
Gavojdia 21:01 Jena Hm. 21:06 6 min.
Zagujeni Hm. 21:25 Caransebes 21:31 3 min.
Teregova Hm. 22:10 Poarta Hm. 22:17 7 min.
Mehadia Noua Hm. 23:00 Baile Herculane 23:03 2 min.
Valea Cernei Hm. 23:22 Orsova 23:28 2 min.
Gura Vaii Hm. 23:53 Drobeta Tr. Severin 00:00 (a doua zi) 13 min.
Valea Alba Hm. 00:36 (a doua zi) Balota 00:46 (a doua zi) 1 min.
R. 2 Turceni 01:37 (a doua zi) Filiasi 01:43 (a doua zi) 1 min.
Cernele 02:06 (a doua zi) Craiova 02:10 (a doua zi) 10 min.
Grozavesti Hm. 02:50 (a doua zi) Caracal 03:00 (a doua zi) 2 min.
Maldaeni Hm. 03:40 (a doua zi) Rosiori Nord 03:48 (a doua zi) 2 min.
R. 1 Videle 04:31 (a doua zi) Videle 04:34 (a doua zi) 2 min.
Bucuresti Nord Post 5 05:22 (a doua zi) Bucuresti Nord 05:28 (a doua zi)

Restrictii

Acesta este calendarul conform caruia circula trenul 18852. In zilele colorate in verde si albastru (sfarsit de saptamana) trenul circula. In zilele colorate in rosu trenul nu circula.

Ian 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Feb 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
Mar 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Apr 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Mai 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Iun 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Iul 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Aug 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Sep 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Oct 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Nov 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Dec 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Acest tren circula pe intreaga durata a anului.