Skip navigation

Informatii despre trenul R 2045 de la Simeria la Arad

Trenul numarul R 2045, operat de catre CFR Calatori pleaca din Simeria la ora 15:27 si ajunge la Arad la ora 20:34. Distanta dintre Simeria si Arad pe calea ferata este de 157 km. Durata calatoriei este de 5 ore si 7 minute. Viteza medie este de 31 km/h. Am gasit de asemenea si alte legaturi intre Simeria si Arad.

Detaliile traseului

Acest tren se opreste de 32 ori inainte de a ajunge la destinatie: Arad. De asemenea, trece prin 2 de gari fara a se opri.

De la Plecare La Plecare Oprire
Simeria 15:27 Saulesti h. 15:32 1 min.
Saulesti h. 15:33 Deva 15:42 1 min.
Deva 15:43 Mintia 15:53 1 min.
Mintia 15:54 Mintia h. 15:58 1 min.
Mintia h. 15:59 Vetel h. 16:03 1 min.
Vetel h. 16:04 Branisca Hm. 16:09 1 min.
Branisca Hm. 16:10 Bretea Mureseana h. 16:18 1 min.
Bretea Mureseana h. 16:19 Ilia 16:27 1 min.
Ilia 16:28 Gurasada Hm. 16:38 1 min.
Gurasada Hm. 16:39 Campuri Surduc Hm. 16:48 1 min.
Campuri Surduc Hm. 16:49 Burjuc h. 16:54 1 min.
Burjuc h. 16:55 Zam 17:08 5 min.
Zam 17:13 Petris pe Mures h. 17:19 1 min.
Petris pe Mures h. 17:20 Ilteu 17:27 22 min.
Ilteu 17:49 Toc h. 17:53 1 min.
Toc h. 17:54 Savarsin 18:05 1 min.
Savarsin 18:06 Varadia h. 18:14 1 min.
Varadia h. 18:15 Varadia Hm. 18:20 1 min.
Varadia Hm. 18:21 Valea Muresului h. 18:27 1 min.
Valea Muresului h. 18:28 Batuta Hm. 18:36 1 min.
Batuta Hm. 18:37 Capruta h. 18:42 1 min.
Capruta h. 18:43 Barzava 18:49 1 min.
Barzava 18:50 Barzava Noua Hm. 18:53 1 min.
Barzava Noua Hm. 18:54 Nadas h. 18:59 1 min.
Nadas h. 19:00 Conop Hm. 19:07 4 min.
Conop Hm. 19:11 Corfeni h. 19:16 1 min.
Corfeni h. 19:17 Milova 19:23 1 min.
Milova 19:24 Radna 19:37 11 min.
Radna 19:48 Paulis Hm. 19:59 1 min.
Paulis Hm. 20:00 Paulis h. 20:05 1 min.
Paulis h. 20:06 Ghioroc 20:12 1 min.
Ghioroc 20:13 Glogovat 20:26 1 min.
Glogovat 20:27 Arad 20:34

Restrictii

Acesta este calendarul conform caruia circula trenul 2045. In zilele colorate in verde si albastru (sfarsit de saptamana) trenul circula. In zilele colorate in rosu trenul nu circula.

Ian 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Feb 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
Mar 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Apr 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Mai 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Iun 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Iul 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Aug 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Sep 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Oct 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Nov 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Dec 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Acest tren circula pe intreaga durata a anului.