Skip navigation

Informatii despre trenul R 2071 de la Piatra Olt la Podu Olt

Trenul numarul R 2071, operat de catre CFR Calatori pleaca din Piatra Olt la ora 03:42 si ajunge la Podu Olt la ora 09:07. Distanta dintre Piatra Olt si Podu Olt pe calea ferata este de 164 km. Durata calatoriei este de 5 ore si 25 minute. Viteza medie este de 30 km/h. Am gasit de asemenea si alte legaturi intre Piatra Olt si Podu Olt.

Detaliile traseului

Acest tren se opreste de 39 ori inainte de a ajunge la destinatie: Podu Olt. De asemenea, trece prin 4 de gari fara a se opri.

De la Plecare La Plecare Oprire
Piatra Olt 03:42 Ram. Triaj 03:45
Ram. Triaj 03:45 Ganeasa h. 03:46 1 min.
Ganeasa h. 03:47 Ganeasa Olt h. 03:50 1 min.
Ganeasa Olt h. 03:51 Arcesti Hm. 03:56 1 min.
Arcesti Hm. 03:57 Colibasi h. 04:04 1 min.
Colibasi h. 04:05 Strejesti 04:12 1 min.
Strejesti 04:13 Zlatarei Hm. 04:19 1 min.
Zlatarei Hm. 04:20 Dragasani 04:28 1 min.
Dragasani 04:29 Calina h. 04:35 1 min.
Calina h. 04:36 Zavideni Hm. 04:41 1 min.
Zavideni Hm. 04:42 Orlesti hc. 04:47 1 min.
Orlesti hc. 04:48 Fiscalia Hm. 04:51 1 min.
Fiscalia Hm. 04:52 Bucsani Valcea h. 04:55 1 min.
Bucsani Valcea h. 04:56 Ionesti Hm. 05:00 1 min.
Ionesti Hm. 05:01 Slavitesti hc. 05:07 1 min.
Slavitesti hc. 05:08 Babeni 05:17 16 min.
Babeni 05:33 Tatarani h. 05:36 1 min.
Tatarani h. 05:37 Govora 05:50 1 min.
Govora 05:51 Raureni hc. 05:54 1 min.
Raureni hc. 05:55 Raureni 06:02 11 min.
Raureni 06:13 Rastoaca h. 06:15 1 min.
Rastoaca h. 06:16 Ostroveni h. 06:19 1 min.
Ostroveni h. 06:20 Ramnicu Valcea 06:22 8 min.
Ramnicu Valcea 06:30 Ramnicu Valcea Nord h. 06:32 1 min.
Ram. Rm. Valcea Est 06:34 Bujoreni Valcea Hm. 06:39 1 min.
Bujoreni Valcea Hm. 06:40 Daesti Hm. 06:46 1 min.
Daesti Hm. 06:47 Calimanesti 06:54 2 min.
Calimanesti 06:56 Pausa h. 07:01 2 min.
Pausa h. 07:03 Manastirea Turnu h. 07:08 1 min.
Manastirea Turnu h. 07:09 Cozia Hm. 07:17 1 min.
Cozia Hm. 07:18 Lotru 07:24 1 min.
Lotru 07:25 Betel h. 07:32 1 min.
Betel h. 07:33 Cornet Hm. 07:38 1 min.
Cornet Hm. 07:39 Balota h. 07:45 1 min.
Balota h. 07:46 Robesti h. 07:50 1 min.
Robesti h. 07:51 Caineni 08:00 12 min.
Caineni 08:12 Rau Vadului h. 08:20 1 min.
Rau Vadului h. 08:21 Valea Fratelui h. 08:26 1 min.
Valea Fratelui h. 08:27 Valea Marului Hm. 08:40 8 min.
Valea Marului Hm. 08:48 Turnu Rosu hc. 08:58 1 min.
Turnu Rosu hc. 08:59 Podu Olt 09:07

Restrictii

Acesta este calendarul conform caruia circula trenul 2071. In zilele colorate in verde si albastru (sfarsit de saptamana) trenul circula. In zilele colorate in rosu trenul nu circula.

Ian 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Feb 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
Mar 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Apr 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Mai 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Iun 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Iul 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Aug 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Sep 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Oct 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Nov 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Dec 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Acest tren circula pe intreaga durata a anului.