Skip navigation

Informatii despre trenul R 3074 de la Oradea la Cluj Napoca

Trenul numarul R 3074, operat de catre CFR Calatori pleaca din Oradea la ora 07:33 si ajunge la Cluj Napoca la ora 11:28. Distanta dintre Oradea si Cluj Napoca pe calea ferata este de 152 km. Durata calatoriei este de 3 ore si 55 minute. Viteza medie este de 39 km/h. Am gasit de asemenea si alte legaturi intre Oradea si Cluj Napoca.

Detaliile traseului

Acest tren se opreste de 41 ori inainte de a ajunge la destinatie: Cluj Napoca. De asemenea, trece prin 3 de gari fara a se opri.

De la Plecare La Plecare Oprire
Oradea 07:33 Oradea Est 07:38 1 min.
Oradea Est 07:39 Oradea Est Triaj h. 07:40 1 min.
Ram. Oradea Est Gr. A 07:43 Osorhei Hm. 07:46 1 min.
Osorhei Hm. 07:47 Sacadat h. 07:52 1 min.
Sacadat h. 07:53 Sabolciu h. 07:55 1 min.
Sabolciu h. 07:56 Tileagd 08:01 1 min.
Tileagd 08:02 Telechiu Hm. 08:06 1 min.
Telechiu Hm. 08:07 Tetchea hc. 08:11 1 min.
Tetchea hc. 08:12 Alesd 08:15 1 min.
Alesd 08:16 Alesd h. 08:19 1 min.
Alesd h. 08:19 Butan h. 08:23 1 min.
Butan h. 08:24 Vadu Crisului Hm. 08:30 9 min.
Vadu Crisului Hm. 08:39 Vadu Crisului h. 08:42 1 min.
Vadu Crisului h. 08:43 Pestera h. 08:46 1 min.
Pestera h. 08:47 Suncuius Hm. 08:50 1 min.
Suncuius Hm. 08:51 Balnaca h. 08:55 1 min.
Balnaca h. 08:56 Bratca 08:59 11 min.
Bratca 09:10 Stana de Vale h. 09:15 1 min.
Stana de Vale h. 09:16 Bulz Hm. 09:19 1 min.
Bulz Hm. 09:20 Piatra Craiului Hm. 09:25 12 min.
Piatra Craiului Hm. 09:37 Lacu Crisului h. 09:42 1 min.
Lacu Crisului h. 09:43 Negreni h. 09:46 1 min.
Negreni h. 09:47 Ciucea Hm. 09:51 1 min.
Ciucea Hm. 09:52 Valea Draganului h. 09:56 1 min.
Valea Draganului h. 09:57 Poieni 10:01 1 min.
Poieni 10:02 Bologa h. 10:05 1 min.
Bologa h. 10:06 Braisoru Hm. 10:10 1 min.
Braisoru Hm. 10:11 Huedin 10:18 1 min.
Huedin 10:19 Jebuc h. 10:24 1 min.
Jebuc h. 10:25 Stana Hm. 10:32 1 min.
Stana Hm. 10:33 Galaseni h. 10:36 1 min.
Galaseni h. 10:37 Aghires h. 10:43 1 min.
Aghires h. 10:44 Aghires 10:48 1 min.
Aghires 10:49 Doroltu h. 10:51 1 min.
Doroltu h. 10:52 Macau h. 10:54 1 min.
Macau h. 10:55 Garbau Hm. 10:59 1 min.
Garbau Hm. 11:00 Nadasel h. 11:05 1 min.
Nadasel h. 11:06 Mera Hm. 11:09 1 min.
Mera Hm. 11:10 Radaia h. 11:12 1 min.
Radaia h. 11:13 Suceag h. 11:15 1 min.
Suceag h. 11:16 Baciu Triaj Hm. 11:21 1 min.
Baciu Triaj Hm. 11:22 Cluj Napoca 11:28

Restrictii

Acesta este calendarul conform caruia circula trenul 3074. In zilele colorate in verde si albastru (sfarsit de saptamana) trenul circula. In zilele colorate in rosu trenul nu circula.

Ian 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Feb 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
Mar 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Apr 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Mai 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Iun 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Iul 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Aug 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Sep 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Oct 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Nov 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Dec 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Acest tren circula pe intreaga durata a anului.