Skip navigation

Informatii despre trenul IR-N 402 de la Bucuresti Nord la Ungheni Prut Fr.

Trenul numarul IR-N 402, operat de catre CFR Calatori pleaca din Bucuresti Nord la ora 19:21 si ajunge la Ungheni Prut Fr. la ora 04:09 (a doua zi). Distanta dintre Bucuresti Nord si Ungheni Prut Fr. pe calea ferata este de 482 km. Durata calatoriei este de 8 ore si 48 minute. Viteza medie este de 55 km/h. Am gasit de asemenea si alte legaturi intre Bucuresti Nord si Ungheni Prut Fr..

Detaliile traseului

Acest tren se opreste de 14 ori inainte de a ajunge la destinatie: Ungheni Prut Fr.. De asemenea, trece prin 45 de gari fara a se opri.

De la Plecare La Plecare Oprire
Bucuresti Nord 19:21 Chitila 19:30
P. M. Ram. Ploiesti Tj. 20:02 Ploiesti Sud 20:07 2 min.
Buzau Ram. Gr. A 21:14 Buzau 21:17 2 min.
Zoita Hm. 21:35 Ramnicu Sarat 21:46 1 min.
Cotesti Hm. 22:12 Focsani 22:19 2 min.
Marasesti Ram. Putna 22:38 Marasesti 22:40 2 min.
Pufesti Hm. 22:56 Adjud 23:06 1 min.
Valea Seaca 23:44 Bacau 23:52 8 min.
Sacueni Roman Hm. 00:24 (a doua zi) Roman 00:34 (a doua zi) 1 min.
Muncel Hm. 00:57 (a doua zi) Pascani Triaj 01:07 (a doua zi) 3 min.
Ruginoasa Hm. 01:25 (a doua zi) Targu Frumos 01:40 (a doua zi) 1 min.
Letcani 02:04 (a doua zi) Iasi 02:16 (a doua zi) 22 min.
Iasi 02:38 (a doua zi) Nicolina 02:42 (a doua zi) 2 min.
Cristesti Jijia 03:05 (a doua zi) Ungheni Prut Hm. 03:13 (a doua zi) 50 min.
Ungheni Prut Hm. 04:03 (a doua zi) Ungheni Prut Fr. 04:05 (a doua zi)

Restrictii

Acesta este calendarul conform caruia circula trenul 402. In zilele colorate in verde si albastru (sfarsit de saptamana) trenul circula. In zilele colorate in rosu trenul nu circula.

Ian 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Feb 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
Mar 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Apr 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Mai 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Iun 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Iul 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Aug 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Sep 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Oct 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Nov 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Dec 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Acest tren are 245 de zile de restrictii (in care nu circula).