Skip navigation

Informatii despre trenul IR 407-2 de la Biharkeresztes la Brasov

Trenul numarul IR 407-2, operat de catre CFR Calatori pleaca din Biharkeresztes la ora 22:53 si ajunge la Brasov la ora 09:53 (a doua zi). Distanta dintre Biharkeresztes si Brasov pe calea ferata este de 554 km. Durata calatoriei este de 11 ore si 0 minute. Viteza medie este de 50 km/h. Am gasit de asemenea si alte legaturi intre Biharkeresztes si Brasov.

Detaliile traseului

Acest tren se opreste de 19 ori inainte de a ajunge la destinatie: Brasov. De asemenea, trece prin 55 de gari fara a se opri.

De la Plecare La Plecare Oprire
Biharkeresztes 22:53 Episcopia Bihor Fr. 22:59
Episcopia Bihor Fr. 22:59 Episcopia Bihor 23:08 15 min.
Episcopia Bihor 23:23 Oradea 23:31 5 min.
Telechiu Hm. 00:01 (a doua zi) Alesd 00:07 (a doua zi) 1 min.
Braisoru Hm. 01:07 (a doua zi) Huedin 01:14 (a doua zi) 1 min.
Baciu Triaj Hm. 01:57 (a doua zi) Cluj Napoca 02:03 (a doua zi) 12 min.
Iclod Hm. 02:52 (a doua zi) Gherla 03:06 (a doua zi) 1 min.
Gherla 03:07 (a doua zi) Dej Calatori 03:27 (a doua zi) 4 min.
Coldau Hm. 03:55 (a doua zi) Beclean pe Somes 04:04 (a doua zi) 2 min.
Magherus Sieu Hm. 04:23 (a doua zi) Saratel Hm. 04:30 (a doua zi) 1 min.
Saratel Hm. 04:31 (a doua zi) Mariselu Hm. 04:44 (a doua zi) 5 min.
Rapa de Jos Hm. 05:21 (a doua zi) Deda 05:33 (a doua zi) 1 min.
Stanceni Hm. 06:17 (a doua zi) Toplita 06:29 (a doua zi) 2 min.
Lazarea Hm. 07:00 (a doua zi) Gheorgheni 07:04 (a doua zi) 2 min.
Izvoru Muresului Hm. 07:24 (a doua zi) Izvoru Oltului 07:39 (a doua zi) 1 min.
Madaras Ciuc Hm. 07:51 (a doua zi) Siculeni 07:58 (a doua zi) 1 min.
Siculeni 07:59 (a doua zi) Miercurea Ciuc 08:07 (a doua zi) 2 min.
Miercurea Ciuc 08:09 (a doua zi) Sancraieni Hm. 08:18 (a doua zi) 7 min.
Tusnad Sat 08:38 (a doua zi) Baile Tusnad Hm. 08:45 (a doua zi) 2 min.
Bodoc Hm. 09:12 (a doua zi) Sfantu Gheorghe 09:21 (a doua zi) 3 min.
Harman 09:43 (a doua zi) Brasov 09:53 (a doua zi)

Restrictii

Acesta este calendarul conform caruia circula trenul 407-2. In zilele colorate in verde si albastru (sfarsit de saptamana) trenul circula. In zilele colorate in rosu trenul nu circula.

Ian 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Feb 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
Mar 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Apr 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Mai 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Iun 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Iul 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Aug 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Sep 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Oct 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Nov 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Dec 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Acest tren circula pe intreaga durata a anului.