Skip navigation

Informatii despre trenul R 6314 de la Iasi la Tecuci

Trenul numarul R 6314, operat de catre CFR Calatori pleaca din Iasi la ora 12:52 si ajunge la Tecuci la ora 17:12. Distanta dintre Iasi si Tecuci pe calea ferata este de 170 km. Durata calatoriei este de 4 ore si 20 minute. Viteza medie este de 39 km/h. Am gasit de asemenea si alte legaturi intre Iasi si Tecuci.

Detaliile traseului

Acest tren se opreste de 29 ori inainte de a ajunge la destinatie: Tecuci. De asemenea, trece prin 2 de gari fara a se opri.

De la Plecare La Plecare Oprire
Iasi 12:52 Nicolina 12:58 1 min.
Nicolina 12:59 Ciurea Hm. 13:06 1 min.
Ciurea Hm. 13:07 Picioru Lupului h. 13:16 1 min.
Picioru Lupului h. 13:17 Barnova Hm. 13:26 1 min.
Barnova Hm. 13:27 Grajduri 13:34 1 min.
Grajduri 13:35 Scanteia Hm. 13:42 1 min.
Scanteia Hm. 13:43 Rebricea Hm. 13:49 1 min.
Rebricea Hm. 13:50 Ratesu Cuzei h. 13:55 1 min.
Ratesu Cuzei h. 13:56 Buhaiesti 14:01 1 min.
Buhaiesti 14:02 Barzesti h. 14:08 1 min.
Barzesti h. 14:09 Brahasoaia h. 14:13 1 min.
Brahasoaia h. 14:14 Balteni Hm. 14:19 7 min.
Balteni Hm. 14:26 Vaslui 14:34 2 min.
Vaslui 14:36 Munteni Hm. 14:41 1 min.
Munteni Hm. 14:42 Bulboaca h. 14:47 1 min.
Bulboaca h. 14:48 Crasna 14:55 1 min.
Crasna 14:56 Rosiesti hc. 15:04 1 min.
Rosiesti hc. 15:05 Dodesti hc. 15:11 1 min.
Dodesti hc. 15:12 Banca Hm. 15:18 1 min.
Banca Hm. 15:19 Zorleni Hm. 15:29 1 min.
Zorleni Hm. 15:30 Barlad 15:39 11 min.
Barlad 15:50 Dragalina h. 15:58 1 min.
Dragalina h. 15:59 Tutova Hm. 16:06 1 min.
Tutova Hm. 16:07 Ghidigeni Hm. 16:16 1 min.
Ghidigeni Hm. 16:17 Nichiseni 16:22 13 min.
Nichiseni 16:35 Berheci Hm. 16:44 1 min.
Berheci Hm. 16:45 Rates Munteni h. 16:51 1 min.
Rates Munteni h. 16:52 Frunzeasca Hm. 16:59 1 min.
Frunzeasca Hm. 17:00 Tecuci Nord hc.(605) 17:08 1 min.
Tecuci Nord hc.(605) 17:09 Tecuci 17:12

Restrictii

Acesta este calendarul conform caruia circula trenul 6314. In zilele colorate in verde si albastru (sfarsit de saptamana) trenul circula. In zilele colorate in rosu trenul nu circula.

Ian 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Feb 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
Mar 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Apr 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Mai 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Iun 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Iul 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Aug 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Sep 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Oct 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Nov 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Dec 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Acest tren circula pe intreaga durata a anului.