Skip navigation

Informatii despre trenul R 8024 de la Constanta la Bucuresti Obor

Trenul numarul R 8024, operat de catre CFR Calatori pleaca din Constanta la ora 14:31 si ajunge la Bucuresti Obor la ora 19:49. Distanta dintre Constanta si Bucuresti Obor pe calea ferata este de 215 km. Durata calatoriei este de 5 ore si 18 minute. Viteza medie este de 41 km/h. Am gasit de asemenea si alte legaturi intre Constanta si Bucuresti Obor.

Detaliile traseului

Acest tren se opreste de 39 ori inainte de a ajunge la destinatie: Bucuresti Obor. De asemenea, trece prin 7 de gari fara a se opri.

De la Plecare La Plecare Oprire
Constanta 14:31 Constanta P1 14:34
Constanta P1 14:34 Palas 14:37 1 min.
Palas 14:38 Valul lui Traian Hm. 14:45 8 min.
Valul lui Traian Hm. 14:53 Murfatlar h. 14:57 1 min.
Murfatlar h. 14:58 Basarabi 15:02 1 min.
Basarabi 15:03 Poarta Alba h. 15:07 1 min.
Poarta Alba h. 15:08 Dorobantu 15:12 1 min.
Dorobantu 15:13 Castelu h. 15:16 1 min.
Post Medgidia Gr. B 15:19 Medgidia 15:23 3 min.
Medgidia 15:26 Mircea Voda Hm. 15:35 1 min.
Mircea Voda Hm. 15:36 Saligny 15:42 1 min.
Saligny 15:43 Cernavoda Pod 15:51 2 min.
Cernavoda Pod 15:53 Dunarea Hm. 16:01 8 min.
Dunarea Hm. 16:09 Ovidiu Hm. 16:15 1 min.
Ovidiu Hm. 16:16 Ramificatia Borcea Hm. 16:20 1 min.
Ramificatia Borcea Hm. 16:21 Fetesti 16:26 2 min.
Fetesti 16:28 Baraganu Hm. 16:38 1 min.
Baraganu Hm. 16:39 Stefan cel Mare h. 16:44 1 min.
Stefan cel Mare h. 16:45 Jegalia 16:50 8 min.
Jegalia 16:58 Recolta hc. 17:02 1 min.
Recolta hc. 17:03 Perisoru Hm. 17:07 8 min.
Perisoru Hm. 17:15 Ogoarele h. 17:18 1 min.
Ogoarele h. 17:19 Ciulnita 17:27 1 min.
Ciulnita 17:28 Ivanesti h. 17:33 1 min.
Ivanesti h. 17:34 Dragos Voda Hm. 17:40 1 min.
Dragos Voda Hm. 17:41 Bogdana h. 17:44 1 min.
Bogdana h. 17:45 Dalga h. 17:51 1 min.
Dalga h. 17:52 Dor Marunt Hm. 17:58 7 min.
Dor Marunt Hm. 18:05 Dor Marunt Sat h. 18:08 1 min.
Dor Marunt Sat h. 18:09 Lehliu 18:16 2 min.
Lehliu 18:18 Preasna h. 18:25 1 min.
Preasna h. 18:26 Sarulesti 18:32 1 min.
Sarulesti 18:33 Mostistea h. 18:38 1 min.
Mostistea h. 18:39 Fundulea Hm. 18:45 7 min.
Fundulea Hm. 18:52 Islaz h. 19:00 1 min.
Islaz h. 19:01 Branesti Hm. 19:04 7 min.
Branesti Hm. 19:11 Branesti Sat h. 19:14 1 min.
Branesti Sat h. 19:15 Pasarea 19:21 1 min.
R. 2 Pantelimon 19:26 Pantelimon 19:30 1 min.
Pantelimon 19:31 Pantelimon Sud hc. 19:33 1 min.
R. 5 Pantelimon 19:38 Bucuresti Obor 19:49

Restrictii

Acesta este calendarul conform caruia circula trenul 8024. In zilele colorate in verde si albastru (sfarsit de saptamana) trenul circula. In zilele colorate in rosu trenul nu circula.

Ian 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Feb 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
Mar 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Apr 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Mai 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Iun 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Iul 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Aug 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Sep 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Oct 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Nov 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Dec 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Acest tren circula pe intreaga durata a anului.